Süs Havuzu Malzemeleri

Süs havuzları ekipmanları, görsel ve işitsel amaçla kullanılan süs havuzlarında ışık gösterileri ve su oyunlarını oluşturan donanımlar olarak bilinmektedir. Dekoratif görünümleri ve kolay yapım aşamalarıyla dikkatleri çeken süs havuzlarında bu dikkat çekiciliği sağlayan belli başlı malzemeler vardır. Kare, sekizgen, yıldız, köşe, papatya gibi birbirinden farklı görünümlere sahip olan süs havuzlarında kullanılan malzemelerde çeşitlilik ve farklılık göstermektedir.

Özellikle farklı görünüm ve malzemelere sahip olan fıskiyeler başlıca malzemeler arasında yer almaktadır. Metal krom fıskiyeler, plastik fıskiyeler ve bronz malzemeden oluşan fıskiyeler süs havuzları için tasarlanmış olup, köpük efekti vermektedir. Yıldız, şemsiye, çiçek, su küresi gibi görünümler ise fıskiyelerin çekim gücünü yüksek kılmaktadır. Bunun yanında nozullar da gayzer, köpük, yelpaze nozullar gibi isimlerle adlandırılmaktadır.

Süs havuzlarında aydınlatma ekipmanları ise olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Su altı ve su üstü hareketliliği sağlayan armatürler, sahip oldukları renkli yapılarla dikkatleri çekmenin yanı sıra adeta görsel bir şölen sunmaktadırlar. Görsel şöleni oluşturan sistemlerden bir diğeri atlayan su fıskiye sistemleri ve heykellerdir. Su perdeleri ise görsel etkinin yanı sıra sesli etkiyi de oluşturmaktadır. Paslanmaz çelikten oluşan su perdeleri yüksek kalite oranına sahiptir. Havuzun boyutuna bağlı olarak üretilen debisi düşük pompalar süs havuzlarında kullanılan donanımlardandır. Havuz boruları,ek parçalar, vanalar, pompalar, havuz kenar ekipmanları, filtrasyon ekipmanları, temizlik ve dezenfeksiyon ekipmanları da süs havuzunu oluşturan malzemeler arasındadır.